Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeśli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niesłychanie obfite i niejednokrotnie zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami które spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, ale kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba i rozkosznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o oryginalne smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w standardowej polskiej kuchni?

Polish Cuisine Krakow

W najwyższym stopniu typowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej też odkryć naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem rozmaitych, w pewnych momentach egzotycznych smaków.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz najlepsze polskie napoje i napełniać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.