Najczęstsze symptomy menopauzy

Najczęstsze objawy menopauzy
Damy mogą posiadać rozmaite objawy w czasie menopauzy. To właśnie dlatego, iż estrogen jest używany przez wiele części Twojego ciała.

porady zdrowie

Bowiem masz mniej estrogenu, możesz posiadać rozmaite objawy. Sporo kobiet doświadcza nadzwyczaj łagodnych objawów, które łatwo leczy się przez przemianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny lub noszenie przenośnego wentylatora, który można wykorzystać, kiedy uderza gorąc. Co poniektóre kobiety wcale nie potrzebują leczenia. Inne symptomy mogą być znacznie bardziej uciążliwe.

Oto najczęstsze zmiany, jakie masz prawo odnotować w wieku średnim. Co poniektóre są w stanie być częścią starzenia się, a nie otwarcie powiązane z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To może być to, co zobaczysz jako pierwsze. Twoje menstruacje mogą już nie być regularne. Są w stanie być krótsze lub też trwać dłużej. Masz prawo krwawić o wiele bardziej lub mniej aniżeli najczęściej. Są to wszelkie typowe zmiany, niemniej jednak by upewnić się, iż nie ma problemu, skontaktuj się z lekarzem, jeżeli np. Twoje miesiączki są niesłychanie blisko siebie, czy też trwają dłużej aniżeli tydzień.

Uderzenia gorąca
Dużo dam ma uderzenia gorąca, które mogą trwać parę lat po menopauzie. Są w stanie być związane ze zmieniającymi się poziomami estrogenu. Gorące uderzenia to gwałtowne uczucie gorąca w górnej części czy też na całym ciele. Twoja twarz i szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach i ramionach mogą pojawić się czerwone plamy. Następuje ciężkie pocenie się oraz dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca mogą być niezmiernie łagodne lub dosyć silne, aby Cię obudzić (zwane nocnymi potami). Większa część uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.